MENU

TANEČNÍ SOUBORY

VOJENSKÝ UMĚLECKÝ SOUBOR ONDRÁŠ
VOJENSKÝ UMĚLECKÝ SOUBOR ONDRÁŠ 1024 673 BARVY OSTRAVICE - FOLKLÓRNÍ FESTIVAL TANCE A VÍNA POD LYSOU HOROU

Z KRAJE DO KRAJE folklorní tanečně-hudební pořad profesionální části souboru. Pořad Z kraje do kraje je dynamickou mozaikou tanečních a hudebních čísel představujících lidovou kulturu různých etnografických regionů nejen Čech a Moravy, ale také sousedního Slovenska, či dalších oblastí karpatského oblouku. Toto propojení je unikátní a nabízí mimořádný umělecký zážitek.

FS VSACAN VSETÍN
FS VSACAN VSETÍN 1024 673 BARVY OSTRAVICE - FOLKLÓRNÍ FESTIVAL TANCE A VÍNA POD LYSOU HOROU

Folklorní spolek VSACAN patří k nejstarším amatérským souborům v České republice. Za více jak 75 let (založen v roce 1943) své činnosti propaguje a reprezentuje národopisnou oblast Valašsko nejen po cele České republice, ale i na folklórních festivalech téměř po celém světě. Spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem.

FS ROZSUTEC ŽILINA
FS ROZSUTEC ŽILINA 1024 673 BARVY OSTRAVICE - FOLKLÓRNÍ FESTIVAL TANCE A VÍNA POD LYSOU HOROU

Folklórny súbor Rozsutec, ktorý vznikol v roku 1965, sa už dávnejšie zaradil medzi najvýraznejších interpretov slovenského folklóru. Svedčí o tom nielen pravidelná účasť na významných domácich i medzinárodných festivaloch, ale aj viaceré prestížne vyznamenania a ocenenia. Takmer 60-členný kolektív mladých ľudí pracuje v súčasnosti pod taktovkou vedúceho súboru a choreografa Štefana Muchu. Zriaďovateľom súboru je mesto Žilina, prevádzkovateľom Mestské divadlo Žilina.

FS OLŠAVA UHERSKÝ BROD
FS OLŠAVA UHERSKÝ BROD 1024 673 BARVY OSTRAVICE - FOLKLÓRNÍ FESTIVAL TANCE A VÍNA POD LYSOU HOROU

Taneční program Olšavy tvořily a stále tvoří široká škála tanců párových z Uh. Brodu a jeho okolí, tance mužské a dívčí. Pro zpestření zařadila Olšava do svého repertoáru i několik tanců slovenských.

FS ŠMYKŇA OSTRAVA
FS ŠMYKŇA OSTRAVA 1024 673 BARVY OSTRAVICE - FOLKLÓRNÍ FESTIVAL TANCE A VÍNA POD LYSOU HOROU

Šmykňa – soubor, který od svého vzniku zpracovává výhradně slovenský folklór – má se svou jmenovkyní stejné nejen jméno, ale i úsilí a touhu poznat a zpracovat materiál k práci – slovenské lidové umění. 

PARTNEŘI FESTIVALU BARVY OSTRAVICE 2023